Tallinna teletorni vaateplatvorm möödalennult

Tallinna teletorn möödalennult

Täpselt selline on teletorni vaateplatvorm väljastpoolt. 1980. aastal Tallinnas toimunud Moskva Olümpiamängude regati jaoks ehitatud torn paistab lähemal möödalennul võrdlemisi väsinud ja amortiseerunud. Jah, sellest 170m kõrgusel asuvast vaateplatvormist on paljud alla vaadanud ja Lasnamäe ning vanalinna siluetti imetlenud, kuid juba viimased kaks aastat on torn külastajatele suletud. Küll tahaks igapäevaselt kogeda seda vaadet, mida võiks nautida keskmest pisut vasakule jääva ülemise aknakese kaudu (tundub nagu täiesti tavaline korteriaken). Nähtud oktoobris 2009.

Eelmine Mathias Rust - mees, kes maandus Punasel Väljakul
Järgmine Vahel ootab suur lennuk väikese järgi

4 kommentaari

  1. kunagi telesaadet tehes sai miski wifi-leviga seotud teemaga seoses konnatud nii resto peal katusel kui selle all nende tugede vahel. päris lahe oli 🙂 kahjuks oli täismahus ETV võttegrupp kaasas ja aeg jooksis miska ei saanud haarata kinni pakkumisest sõita kahe-mehe-tünniga ka päris antenni tippu…

    seal vahepealsetel korrustel peaks muideks kah olema täitsa sheffe ümmarguse aknaga aga muidu huvitavaid potentsiaalseid elamispindu (arvatavasti peavad elanikud eelnevalt tõestame, et on BASE-valmidusega evakueerujad)

    selles betoontorus on enam turismiatraktsioone kui ametlik EAS-tuge otsiv äriplaan arvata laseb 🙂

  2. kuidas see antenni tippu minek välja võib näha?? see oleks väga võimas kui sinna üles saaks minna

  3. Restoranplatvormile sai kiirliftiga, sealt edasi ,,kahe mehe tünniga” mis viib umbes 250 meetri kõrgusele ja kui päris tippu minek siis edasi tuleb mööda redeleid turnida.

Kommenteeri