Üks purjekas on mereteel.. | A schooner is on its way..


Sügise sekka üks teise tonaalsusega pilt vaiksest lõbusõidu-õhtust merel ja vanemat kuunar-tüüpi purjekast. Küllalt ilus, et ajada (mehi) nutma – viitega Eesti filmiklassikale 🙂 | Among the autumn coloured pictures a bit different shot from a calm evening sea and a bit older type of a schooner.

Eelmine Kõrvutades puid ja aastaaegu | Juxtaposing trees and seasons
Järgmine Hobumaastik | Horsescape

6 kommentaari

  1. 1 tehnilist laadi täpsustus: pildil olev purjekas tundub vähemalt siit kõrgelt vaadates olevat kuunar, igatahes ei ole see jaht, nagu ingliskeelses tekstis kirjas. Jahti on väga lihtne kindlaks teha – jahil on ainult 1 mast, samusel ujuvvahendil siin aga näikse neid olevat 3:) Tundub ehk tähenärimisena, aga otsustasin siiski selle täpsustuse teha, sest purjelaevandusalaste mõistete alal valitseb Eesti netiruumis suur segadus & võiks sesse segadusse ometigi veidi selgust tulla:) Ilusaid vaateid & teravat silma piltnikule ka edaspidiseks!:)

  2. Ei meelest läe mul iial Le Havre’i kuumad ööd…

    Heh-heh, nii ilus ja sügavsinine (ja roosa)!

  3. Jaht on lõbusõidu- või sportalus (i.k. yacht, EV ametlikus terminoloogias väikelaev). Tal võib olla üks mast, kolm masti või üldse mitte ühtegi masti. Mitte segi ajada jahtaga, millel on üks mast ja kahvelpurjestus. See kõige tavalisem ühemastiline bermuudapurjestusega alus, mida enamasti purjejahiks nimetatakse, on tüübi poolest luup. Antud pildil on kuunar, mis on ühtlasi ka jaht.

Kommenteeri